شرکت نونکو در سال ۱۹۴۷ در کشور دانمارک تاسیس گردید، کارخانه این شرکت با مساحت حدود ۲۰۰۰۰مترمربع و  با بیش از  ۲۰۰ پرسنل طیف گسترده­ ای از محصولات و سیستم ها را در زمینه سیستم های جت فن جهت تهویه پارکینگ و تونل، فن های محوری منحصربفرد و سانتریفیوژ جهت کاربردهای صنعتی و همچنین فن­ های ضد انفجار و ضد حریق مربوط به صنایع نفت و گاز و پتروشیمی تولید می نماید؛ این شرکت بعنوان یکی از زیرمجموعه های هلدینگ گروه صنعتی SCHAKO در زمینه سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های محافظت در مقابل حریق و تخلیه دود می باشد. کلیه محصولات نونکو با استانداردهای زیست محیطی تطابق داشته و دارای استاندارد ISO ۹۰۰۱:۲۰۱۵ و ISO 14001:2015 می­ باشند.

نوآوری و راه حل ها

نقطه تمرکز شرکت نونکو، بهینه سازی مصرف انرژی می باشد. با این دیدگاه، نونکو اقدام به طراحی فن های محوری زیراکس با بازدهی بالا و مصرف انرژی پایین کرده است. این فن ها نسل جدیدی از فن های محوری با راندمان بالای ۹۲% ، سطح صدای بسیار پایین و طول عمر ۲۰ سال می ­باشند که مبنای طراحی آنها حداکثر جریان هوای محوری همراه با بهینه سازی مصرف انرژی و افزایش بازده فن می ­باشد. صنعت هواپیمایی و طراحی روتور در موتور جت ،الهام بخش دستیابی به این هدف بوده که با ایجاد کمترین تلرانس بین تیغه های روتور و بدنه فن و همچنین به کار بردن مواد با وزن کمتر علاوه بر افزایش کارایی سیستم منجر به انقلابی در طراحی فن های محوری شده اند.

انرژی سبز و محیط زیست

امروزه هزینه­ های بالای انرژی و همچنین افزایش سطح آگاهی عمومی منجر به جستجوی راه حل های مدرن و کارامد در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی شده است. تکنولوژی EC+  شرکت دانفوس و نونکو آخرین تکنولوژی جهت کاهش مصرف انرژی می باشد. این تکنولوژی بر مبنای بهینه کردن اجزای سیستم که روی بازدهی کلی سیستم تاثیر مثبتی دارند استوار بوده و با ترکیب فن های محوری زیراکس با بازدهی  بالای ۹۲% ، موتور مغناطیسی (PM MOTOR)  و درایو فرکانس متغیر شرکت دانفوس (VFD DRIVE) جهت سیستم های تهویه مطبوع نظیر هواساز منجر به رسیدن به بازدهی بالا در حدود ۸۰%-۸۵% شده است که تقریبا ۱۵% الی ۲۵% بالاتر از بازده سیستم های معمول با فن سانتریفیوژ با موتور EC  می باشد.