برند پاناسونیک در سال ۱۹۵۸ وارد عرصه تهویه مطبوع شد و در سال ۱۹۷۱ تولید چیلر جذبی را با هدف ارایه راهکار دوستدار محیط زیست، بهره وری بالا، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و مطابقت با انواع حالت های انرژی ورودی  آغاز نمود. در حال حاضر چیلرهای جذبی پاناسونیک با بهره گیری از تکنولوژی و استانداردهای سخت گیرانه ژاپن یکی از برند های معتبر در زمینه چیلرهای جذبی در جهان بوده و بیشترین سهم بازار ژاپن را در اختیار دارد. کارخانه تولید چیلرهای جذبی پاناسونیک در دو شهر گونما و دالیان قراردارد و کارخانه دالیان آن با بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع و ۱۰۴۰ نفر پرسنل مشغول به فعالیت است.

مبرد دوستدار محیط زیست

رسالت پاناسونیک تولید محصولات دوستار محیط زیست است. چیلر جذبی با توجه به ماهیت کارکردی از آب به عنوان مبرد استفاده می کند ، بنابراین بر خلاف مبردهای مورد استفاده در سیستم های تهویه مطبوع معمولی ، هیچ گاز فلوئورکربن تولید نمی کند. این امر آن را به یک سیستم تهویه مطبوع ایده آل برای حفظ محیط زیست نیز تبدیل می کند.

کاهش مصرف انرژی

به پشتوانه تیم تحقیق و توسعه جهانی پاناسونیک و با استفاده از تکنولوژی پاناسونیک در زمینه ریزپردازنده کنترل کننده سیستم جذبی  و استفاده از مبدل های اضافی جهت بازیافت انرژی بیشتر در سیکل جذبی، محصولات پاناسونیک را به کم مصرفترین در بین رقبای خود تبدیل کرده است.